Helsinki: Havis Amandan merileijonien vesisuihkut loistavat ilta-auringossa Kauppatorin laidalla.

 Sijainti kartalla   |   Kuvattu 04.09.2011 (sunnuntai) klo 19.16   |   Suuri versio

Tiina N

Aivan ihana kuva jälleen ♥

07.09.2011 klo 13.28

Niklas Sjöblom

Tiina, kiitos! Nuo "valaisevat" vesisuihkut olivat mielestäni kauniita. Yritin selittää sitä paikan päällä 2-vuotiaalle pojalleni, mutta hän ei vaikuttanut yhtä haltioituneelta. ;)

07.09.2011 klo 14.36

Aiu

Upea kuva, vaikkei varsinainen Lady Silkki-Saara olekaan focuksessa. Nuo vesisuihkut ovat hyvät. Tämä patsas on kiehtonut minua lapsesta saakka, kun kerran näin Mantan lakituksen.

07.09.2011 klo 21.12

Ritva Partanen

Aivan ensinäkemältä näiden värien vuoksi oli vaikea tunnistaa paikkaa. Erinomaisen viehättävä kuva. Nyt sitten kuva nauliutui taustakuvaksi varmaan pidemmäksi aikaa!

08.09.2011 klo 20.37

Jore

Mielenkiintoinen kuvakulma paljon kuvatusta patsaasta. Taas olet ollut oikeaan aikaan paikalla.

09.09.2011 klo 09.24

Marja

Hienot kiiltävät muodot ja sommittelu vesisuihkujen kanssa. Syyskuisen illan värejä, ruskehtavan vihreitä puiden oksia. Taas ihan erilainen ja tunnelmallinen kuva.

09.09.2011 klo 19.30

Tiina N

Kyllä poikasikin sen joskus ymmärtää ;) Ja näkikö hän sen samalla lailla kuin sinä, koska pituus eroa kuitenkin löytyy ja jo parikymmentäsenttiä voi muuttaa näkemistä aikalailla :)..lie vaikka ihmetellyt, että mitä ihmettä se isi oikein höpisee :D

12.09.2011 klo 18.26

Kommentoi tätä kuvaa

 



Ei näy kommenttisi yhteydessä.

 


Nimesi toimii linkkinä kotisivullesi.

Haluatko selaimen muistavan tietosi?



Kommentin linkit tulisi merkitä html-koodilla <a href="http://...">linkkiteksti</a>.

Täytä ainakin siniset kentät, kiitos!
 

 

Lähetä kommenttisi vain kerran!

Uusimmat kommentit kaikista kuvista ja molemmista kieliversioista

taivasalla.net