Helsinki: Syysillan näkymä Töölönlahden etelärannalta kohti Eläintarhan huviloita ja Linnanmäkeä.

 Sijainti kartalla   |   Kuvattu 24.09.2011 (lauantai) klo 19.57   |   Suuri versio

Tiina N

Voi miten kaunis ♥ Kiva tuo rinkeli ja muutenkin..

26.09.2011 klo 23.33

Jukka1

Etualalla "kurkkiva" satulinna lisää Ihmemaan tunnelmaa. Muuten niin tutusta maisemasta on löydetty maaginen yksityiskohta "toisesta maailmasta".

27.09.2011 klo 10.25

Aiu

Satulinna on entinen kotini. Jännästi "koottu" otos, näyttää
kuin Linnunlaulu 10 olisi ihan Lintsin vieressä, vaikka väli on kai ainakin kilometri.

27.09.2011 klo 19.58

Tuula

Aivan mahtava kuvakulma! Kuvan tunnelma on maaginen.

27.09.2011 klo 20.15

Niklas Sjöblom

Tiina, Jukka, Aiu ja Tuula, kiitos kommenteistanne! Näin tämän maiseman tasan viikkoa aikaisemmin ohitse pyöräillessäni, mutta silloin mulla ei ollut kameraa mukana. Seuraavana iltana yritin mennä kuvaamaan näkymän, mutta myöhästyin hieman kahdeksasta, jolloin Linnanmäki suljettiin ja valot sammuivat. Sen jälkeen pitikin odottaa viime lauantaihin, jolloin Lintsillä oli taas laitteet pyörimässä.

27.09.2011 klo 22.08

Weissu

Myönnettävä on että tässä kuvassa on onnistuttu kokoamaan alueen ainekset hyvin maukkaaksi suupalaksi. Niin se tuttu maisema vaan muuttuu jännäksi ja mielenkiintoiseksi hämärän laskeuduttua ja soihtujen sytyttyä. Hieno otos, eipä muuta voi todeta :-)

28.09.2011 klo 00.11

Hara

Kliffa foto. Omasta mielestäni yksi parhaista. Pari kertaa tänä vuonna käynyt Lintsillä ja myös panoraamassa, joka näkyy takana ja aina mä studaan yhtä paljon, kun on korkean paikan kammo. : ) . Kliffat näkymät sieltä, joka tapauksessa on vaikkakin tekisi mieli pitää aina öögat bosessa.

29.09.2011 klo 14.06

Weissu

... Ja todettava on vielä että tuo veden pinta näyttää kuin jääpeitteeltä. Nätti kuin sika pienenä ...

29.09.2011 klo 19.15

Juha-Pekka Järvenpää

Hienosti saatu Linnunlaulu ja Lintsi samaan kuvaan. Tunnelma on myös upea, tämä on mielestäni paluu pitkästä aikaa Niklaksen omaleimaiseen kaupunkikuvauksen tyyliin. Tykkään.

29.09.2011 klo 22.27

Niklas Sjöblom

Weissu, Hara ja Juha-Pekka, kiitos kommenteistanne, jotka olivat sangen ilahduttavia!

29.09.2011 klo 23.56

Jore

Kaunis ja hyvin tunnelmallinen kuva. Olisin kuitenkin rajannut, tai korjannut vasemmalla näkyvän radiomaston pois. Nyt se vähän häiritsee kokonaisuutta.

05.10.2011 klo 15.47

Kommentoi tätä kuvaa

 



Ei näy kommenttisi yhteydessä.

 


Nimesi toimii linkkinä kotisivullesi.

Haluatko selaimen muistavan tietosi?



Kommentin linkit tulisi merkitä html-koodilla <a href="http://...">linkkiteksti</a>.

Täytä ainakin siniset kentät, kiitos!
 

 

Lähetä kommenttisi vain kerran!

Uusimmat kommentit kaikista kuvista ja molemmista kieliversioista

taivasalla.net