
Helsinki: Valkoinen kuunvalo ja kaupungin punertava keinovalo kajastavat Kauppiaankadun kattojen yllä kiitävissä pilvissä Katajanokan kevätyössä. Kuu piilottelee pilvenhattaran takana.
Jamppa
Hui! Näyttää jotenkin uhkaavalta. Jos olisin tiennyt, että yöllä on tällaista, olisin valvonut. Nämä luonnonilmiöt ovat aina yhtä upeita! Hienoa, että edes sinä valvoit, niin saimme nähdä tämänkin tilanteen.
16.04.2006 klo 22.57
Niklas Sjöblom
Todellisuudessa ilmiö ei näyttänyt erityisen uhkaavalta, mutta kiehtovalta kylläkin. Pilviä oli aika pienellä alueella, ja pian kuvan ottamisen jälkeen kuu mollottikin jo pilvettömällä taivaalla. Olin juuri menossa nukkumaan, kun katsoin ikkunasta ja päätin vielä vielä vähän valvoa. :)
16.04.2006 klo 23.06
Jukka
Kun "Isoveli" valvoo, saamme me muut nauttia luonnon taideteoksista. :-)
17.04.2006 klo 09.47
Paula
Sekoitus noitia ja enkeleitä. Pääsiäismäinen. Keväinen; rinnan kesä ja talvi, valo ja pilkkopimeys.
17.04.2006 klo 11.35
Elisa
Halloween
Ilman muuta :)
Lepakko taivaalla ja mopsi katolla :)
17.04.2006 klo 18.58
Tuula
Wau, siis wau! Käytän tarkoituksella tuota kaksoisveetä, se sopii kuvaan. Tervehtijä tietääkseni haluaa jäädä pimentoon.
17.04.2006 klo 23.27
Tuula
En tiedä, puhummeko samasta henkilöstä. JOS puhumme, hän ei halua tulla esille.
17.04.2006 klo 23.30
Lähetä kommenttisi vain kerran!
Uusimmat kommentit kaikista kuvista ja molemmista kieliversioista
Kommentit (9)